PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32350}

Pająk

Spider
6,9 14 619
ocen
6,9 10 1 14619
6,4 16
ocen krytyków
Pająk
powrót do forum filmu Pająk

Książkę pochłonęłam w dwa dni i po obejrzeniu ekranizacji czuję niedosyt. Uwielbiam Ralpha i zagrał rolę schizofrenika idealnie.
Te różnice tak biją mnie po oczach może dlatego, że właśnie dzisiaj skończyłam czytać książkę i tym wieczorem zabrałam się za film.
Ominięto szerokim łukiem jego pobyt w Kanadzie, ba nawet nie wspomniano, że tam był 20 lat życia i dlaczego został tam wysłany. Jego okres na oddziale "twardych ławek". Jego stany wahania choroby. Uderzyło mnie także to w jaki sposób dowiedział się jak zginęła jego matka i wcale nie wrócił do szpitala wedle filmu(chociaż jakby się trzymać tej wersji to powinniśmy go wysłać do Ganderhill). Gdzie jego, jak ja to mówię, "towarzystwo na strychu" przez, które czuł się z dnia na dzień coraz gorzej? Zmieniono zakończenie książki i imiona rodziców. Nie wyobrażam sobie by Hildy (mi osobiście bardzo przypominające prostytutkę)zamieniono na Yvonne.
Każdy kto obejrzał film powinien przeczytać książkę i wtedy zrozumie moje rozczarowanie.

Zerstoren

Takie recenzje, to mistrzostwo. Po obejrzeniu "Pięknego umysłu", "Pająk" wydał mi się o wiele dogłębniejszym obrazem schizofrenii jednak po twoim opisie zabieram się za lekturę! Dzięki!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones