PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10032677}

Opadające liście

Kuolleet lehdet
7,2 3 487
ocen
7,2 10 1 3487
7,3 30
ocen krytyków
Opadające liście
powrót do forum filmu Opadające liście

niby Finlandia jest od nas bogatsza, ale miałem wrażenie że oglądam obraz Polski sprzed kilkudziesięciu lat. te przed wojenne telefony stacjonarne, radia, i ogólny klimat niemalże polskich czasów komunistycznych

moja_muzyka

Jasne, że nie :) To jest taka estetyka Kaurismakiego: film jest taki trochę poza czasem, jedynie wiadomości z wojny w Ukrainie przypominają, że akcja jest zaczepiona współcześnie.

ocenił(a) film na 6
Tomek_Ce

Nie jedynie. Na początku mamy gablotę z jakimś przeterminowanym afiszem z października 2022, a później w kuchni kalendarz z 2024. I nie w Ukrainie a na Ukrainie ta agitka radiowa.

Bokciu

Sam agitkę uprawiasz... Sprawdź sobie w poradni językowej PWN, obie formy są poprawne.

ocenił(a) film na 6
Kuba_64

Obie są poprawne od momentu gdy Polskę dopadła sraczka ukraińska. Mieszkańcy probanderowskiego państwa zaczęli mieć z tym problem...zresztą nie wiedząc dlaczego. Od zawsze istniała jedna forma "na Ukrainie" i taka jest poprawna. Mówisz "w Węgrzech", albo "w Helu"? Mówisz "jadę w Słowację". Może tutaj również występują dwie formy językowe.

Bokciu

Obie formy są poprawne, więc poprawiasz kogoś nie mając racji. Reszta to Twoje wynurzenia które totalnie mi zwisają.

moja_muzyka

Obejrzyj w wolnej chwili "Człowieka z Havru" albo "Człowieka bez przeszłości", i znajdź podobieństwa.

moja_muzyka

To jest taka estetyka. Aczkolwiek Finwie są dość skromni i skromnie dość żyją. Mi się to podoba

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones