PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571114}

To

It
6,7 162 275
ocen
6,7 10 1 162275
7,0 41
ocen krytyków
To
powrót do forum filmu To

I to wcale nie dlatego, że horror - tylko dlatego, że najprawdopodobniej zostanie spieprzony.

CZacza

a moze pan odpowiedziec tylko na 4 wazne pytania? mianowicie jaki naprawde (ksiazkowo) byl Wątek Henryego Bowersa? jak wygladaly ataki na dzieci? jak doszlo do ostatecznego starcia? oraz jak ono wygladalo? nalegam jednak,aby pan cos powiedzial

maciek27

Henry bowers gonił dzieci przez kanały.. kontrolowany podświadomie przez coś.. Spotkał się bezpośrednio z "Tym" i przeżył(jako jedyny z swojego gangu), kończąc w wariatkowie. Później wrócił (27 lat później) jako już w pełni marionetka "Tego" i prawie zabił Mike-a.. rozbijając grupę (do kanałów zeszła 5 z oryginalnej 7)
"To" atakowało dzieci wykorzystując ich lęki które różniły się od tych z filmu.. i było zdecydowanie bardziej nastawione na zabicie członków siódemki..
Dzieciaki na ostateczne starcie były przygotowane. Razem postanowili stawić czoła "Temu".. nie była to impulsywna próba uratowania kogoś tylko zaplanowany wypad do siedliska tego. Sam przebieg starcia też był inny.. Siłą dzieciaków było to że były razem, a ich bronią ich wyobaźnia.. Eddi (chorowity dzieciak) użył swojego inhalatora jako broni bo uwierzył że jest to broń.. Walka z tym miała charakter zdecydowanie bardziej filozoficzny/psychologiczny.. w filmie obili go prętami i kijami..

CZacza

co do henry bowersa to sceny ktore pan opisuje byly w wersji z 1990 roku i tam tez zeszla 5 do kanalow,bo mike wyladowal w szpitalu,a stan popelnil samobojstwo

maciek27

No tak .. w nowym filmie Henry spadł w dół studni .. i tyle go było widać..

CZacza

to zmienili wazna rzecz i watek jak to przyszlo do szpitala po henrego,a wie pan dlaczego to nie zabilo henrego? bo bylzly i nienawidzil tych dzieci

maciek27

Zmieniono znacznie cały wątek.. i zakończono go jakoś tak nagle. (w filmie)
"To" go oszczędziło bo był idealnym narzędziem w "Tego" rękach.. Zakompleksiony małolat (trochę nawet socjopata) który dowartościowuje się po przez znęcanie się nad innymi. W pewnym sensie Bowers stał się tym czym Redfield dla Draculi..

CZacza

a stan popelnil samobojstwo jak dowiedzial sie,ze to powrocilo,tak?

CZacza

wychodzi na to,ze ani wersja z 1990,ani obecna nie odzwierciedla wiernie ksiazki,chyba to pan powinien rezyserowac ten film

maciek27

Ciężko byłoby odzwierciedlić tą książkę.. w ogóle zwłaszcza że jej współ-pisarzem była kokaina..

Annash

Jeżeli chodzi o budowanie postaci to masz rację. 7 głównych bohaterów da się lubić (może poza Mike-em bo on tak trochę na doczepkę się znalazł). Film rozpada się jeżeli chodzi o "To" i wszystko co z nim związane. Jego nagłe pojawienia się przy głośnej muzyce, cały jego kontakt z dziećmi i tak dalej.
Po około godzinie film zaczyna szybko pikować w dół jeżeli chodzi o jakość moim zdaniem.

ocenił(a) film na 5
lifter67

slabizna wyszla

ocenił(a) film na 9
theart

No nie wiem, moim zdaniem naprawdę dobra ekranizacja, nie mam się do czego przyczepić. Jeżeli masz ochotę poznać moją opinię to zapraszam do obejrzenia video recenzji:
https://www.youtube.com/watch?v=ccXgIYjei4Q&t=5s

ocenił(a) film na 5
marcinpyc

jak to, przeciez nie bylo nawet jednego momentu grozy, nawet muzyka nie robila klimatu, obraz mdly bez emocji

ocenił(a) film na 9
theart

No nie zgodzę się. Klimat w filmie jest świetny. King nie pisze typowych horrorów więc i po ekranizacjach nie można się tego spodziewać. "To" bardziej pasowałoby mi na thriller z elementami horroru. W jednym muszę jednak przyznać Ci rację, muzyki mogło być trochę więcej i mogłaby bardziej budować klimat ;)

ocenił(a) film na 7
marcinpyc

Polecam przeczytać książkę, po niej film wyda ci się "ubogi"

ocenił(a) film na 8
lifter67

Nie został spieprzony :)

ocenił(a) film na 5
azille_filmweb

jak to, przeciez nie bylo nawet jednego momentu grozy, nawet muzyka nie robila klimatu, obraz mdly bez emocji

ocenił(a) film na 8
lifter67

zdecydowanie film nie został spieprzony, bardzo pozytywne zaskoczenie, jeśli chodzi o mnie (;

ocenił(a) film na 5
vanhlsing

jak to, przeciez nie bylo nawet jednego momentu grozy, nawet muzyka nie robila klimatu, obraz mdly bez emocji

ocenił(a) film na 5
lifter67

z tego wynika że jakoś film jakoś sie uratował chociaż ja uważam że charakterystyka klauna jest bardzo okrojona a nawet ocenzurowana

ocenił(a) film na 5
trint

aby jak najlepiej sprzedał sie w chinach

ocenił(a) film na 1
lifter67

Faktycznie został, ale gówno

ocenił(a) film na 3
lifter67

Moim zdaniem średniaczek, ogólnie nie przepadam za filmami w tej konwencji ale jakby nawet wziąć pod uwagę tą fabułę to jest niestety słaba. Historia wyjaśniona tak po łebkach, sceny grozy opierają się głównie o wyskakiwanie klauna znienacka przy jakimś hałasie. No mi to w ogóle nie przypadło do gustu, a jeszcze te śmieszne dialogi tych dzieciaków z bluzgami i sprośnymi tekstami mi jakoś nie pasowały tam. Aczkolwiek aktorstwo na dobrym poziomie i to na plus.

ocenił(a) film na 9
lifter67

Nie został, ogląda się świetnie.

ocenił(a) film na 9
lifter67

Bardzo dobry film. Nie czytalem ksiazki, w kinie zrobil na wiekszosci widzow wrazenie.
Bardzo sprawnie opowiedziana historia i zapowiedz drugiej czesci. Dla mnie bomba.

thorgallpl

jak to zapowiedz drugiej czesci,chca zrobic to czesc 2?

maciek27

Na szczęście chcą

avxury

to ciekawe co wymysla bo czesc 2 juz nie bedzie na podstawie ksiazki

maciek27

wiem pewnie beda watki ktorech nie bylo w 1 a byly w orginale tzn.ksiażce

avxury

czyli bedzie nowy film calkiem o czym innym

ocenił(a) film na 1
lifter67

film nudny nic sie tam niedzieje

lifter67

Wyszłam z kina a rzadko to robię. Ani to straszne, a wręcz żałosne.

lifter67

Tragicznie nie było ale za dobrze w sumie też nie, taki średniak raczej. Jak dla mnie wersja z 90r. była wybitna pod względem klimatu który budowała też muzyka. Tutaj pomimo fajnych i dobrze zagranych postaci (nie licząc klauna bo akurat Pennywise'a mógł zagrać w sumie ktokolwiek w tej wersji)., efektów itd. to jednak brakowało odpowiedniej oprawy audio. Do tego te oklepane głośne, nagłe lub narastające dźwięki są już strasznie nudne w horrorach i psują atmosferę.

ocenił(a) film na 2
lifter67

Według mnie to kompletna porażka. Pominięcie ważnych wątków, słabo przedstawieni bohaterowie, znaczna zmiana fabuły o czym świadczy chociażby fakt, że Bill szukał swojego zaginionego brata, który w książce... czytelnicy wiedzą o co chodzi. ;) Zrobienie z Mike'a sieroty, porwanie Bev przez Clowna, pominięcie wilkołaka, ogromnego ptaka, dzieci ze stacji pomp i zamienienie owej stacji na studnię... Film zbyt uproszczony. To nie jest dobra ekranizacja.

ocenił(a) film na 10
karina_wojcieszak

Moim zdaniem film nie był spieprzony, wyszedł dobrze. Przeczytałam również książkę i ubolewam nad tym, że sporo rzeczy zostało pominiętych. Mimo tego, film był jednak dobry i mogę polecić, a części pewnie będzie ze 3. Sama książka dzieli się na 5 dużych rozdziałów, żeby zrobić ekranizację książki, która ma 1100 stron musieliby stworzyc naprawde długi film.

ocenił(a) film na 9
karina_wojcieszak

Absolutnie się z Tobą nie zgadzam. Po pierwsze - żeby zekranizować To trzeba by było nakręcić serial i to kilku sezonowy. Po drugie - nigdy nie rozumiałem podejscia "ale w książce bylo inaczej". Przecież to adaptacja na milość Boską. Ja zdecydowanie bardziej cenie sobie, gdy tworcy filmu przedstawią historię w swoim własnym oryginalnym stylu. No bo co to za wyzwanie zerżnąć strona w stronę z książki.

karina_wojcieszak

Wilkołak i wielki ptak nie brzmią zbyt dobrze.

użytkownik usunięty
lifter67

I został spieprzony.

ocenił(a) film na 4
lifter67

I Został.
Konkretnie.

ocenił(a) film na 6
lifter67

Niestety okazałeś się prorokiem , film słaby , niestraszny , chaotyczny w którym jest wiele zmarnowanych dobrych pomysłów.

ocenił(a) film na 5
lifter67

Obawy były słuszne... został sp...ny...
Moja ocena odnosi się do muzyki, zdjęć i gry niektórych aktorów...
Gdybym oceniał samą adaptację dałbym najniższą dostępną ocenę, czyli 1...
Niestety obejrzałem też "Mroczną Wieże" i uważam że powinni dać sobie spokój z ekranizacjami książek Kinga...
Bo to tak jakby przy użyciu drukarki 3d i szlifierki kątowej tworzyć "Wenus z Milo"

ocenił(a) film na 4
lifter67

No to wykrakałeś xD Jakie nudne jest oglądanie w kółko przez bite dwie godziny tego klauna. Litości!!!

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 6
lifter67

I miałeś rację :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones